Karalahti: ”Just Helminen heitti mulle lättyy ja nyt se on Kazakstanin koutsi!”

Tänään on Leijonilla pakkovoitto edessä Kazakstania vastaan. Edes voitto ei silti välttämättä vie Suomen maajoukkuetta jatkopeleihin. Kahdeksan parhaan joukosta jääminen olisi ensimmäinen kerta sitten lähes 60-vuoteen.
Tunnelma on silti Leijonaleirissä rauhallinen ja joukkueen nestori Jere Karalahti hauskuuttaa jälleen päivän selfiekuvallaan, jossa hän poseeraa Kazakstanin valmennusjohdon kanssa. Kuvassa Jere on Ari-Pekka Selinin ja Raimo Helmisen välissä ja kolmikko näyttää hymyilevän kilpaa Minskin auringon kanssa.
Karalahti korostaa, että kaikki on todellakin mahdollista: “Kaikki on mahollista! Ei täst nyt niin hirveen kauaa oo ku Helminen heitti mulle lättyy, ja nyt se on Kazakstanin koutsi. Just se kertoo sen, et kaikki on mahollista. Me voitetaa tänään ja mennään jatkoon!”
Ottelu alkaa kello 16.45.
Jeren päivän selfien löydät TÄSTÄ.
Lisää Karalahden kuvia löytyy hänen Instagram-kanavaltaan.

Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin
- Florida voitti Stanley Cupin
- George Russell Montrealin voittaja – Lando Norrisilta kallis virhe
- Florida nousi voiton päähän mestaruudesta
- George Russell aloitti vahvimmin Montrealissa
- Edmonton tasasi finaalisarjan
- Max Verstappenia uhkaa kisarangaistus
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin