Jose Mourinho: “Pakolaisilla on isommat paineet”

Chelsean alkukausi on ollut suorastaan kaamea. Valioliigan hallitseva mestari on voittanut vain yhden viidestä pelistään.
Lauantaina tuli jo kauden kolmas tappio, kun Everton löi Chelsean 3-1.
– En tunne mitään paineita. Uskoisin että pakolaisilla on isommat paineet. On ilo ja etuoikeus valmentaa Chelseaa, Mourinho runoili.
– Olisimme ansainneet paremman tuloksen. Pelasimme saadaksemme hyvän tuloksen, emmekä olisi ansainneet tappiota, portugalilaisluotsi selitteli.
– Itseluottamuksemme on nyt alhaalla. Joukkue ei ole onnellinen huonojen tulosten takia. Kaikki näyttää nyt menevän meitä vastaan. Jokaisesta virheestämme vastustaja tuntuu ratkaisevan saman tien. Pelaajilla on nyt ylimääräistä kuormaa niskassaan.
– Meidän pitää saada pari voittoa, että hymy palaa pelaajien kavoille. Itseluottamus on kaiken perusta. Pelaajat kyllä taistelevat ja yrittävät, mutta ei ole helppoa, Mourinho myönsi lehdistön edessä ottelun jälkeen.
Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- McLarenit eturiviin Australian GP:ssä
- Suomalaispakille avauspiste NHL:ssä
- Viaplayn Superviikonlopussa startataan F1-kausi, jännitetään Lontoon derbyä ja nautitaan NHL-kiekosta
- Joel Kiviranta yllättävässä maaliputkessa
- Coloradon suomalaiskaksikko avainroolissa
- Mikko Rantanen ja Mikael Granlund iskivät maalin
- Mikko Rantanen onnistui heti Dallas-debyytissään
- Teuvo Teräväinen jatkoi pisteputkeaan – Kevin Lankinen muurina
- Aleksander Barkov NHL-yön suomalaistehopelaaja – Roope Hintzin hurja vire jatkuu
- Teuvo Teräväinen hurjassa liidossa