Interin hollantilaisjärkäle hehkuttaa Ranskan kultapoikaa – ”Parempi kuin Ronaldo”
Inter Milanin tähtipuolustaja Stefan De Vrij on yksi Serie A:n parhaista puolustajista.
Puolustajana mies ei siis luonnollisesti varmasti tykännyt, kun Cristiano Ronaldon siirto Juventukseen varmistettiin. De Vrij ei alunperin edes uskonut, että Ronaldo tulee Italiaan.
– Aluksi myönnän, etten uskonut että Ronaldo tulee Italiaan. Kun asiasta alkoi tulemaan enemmän uutisia, ajattelin, että ehkä se sittenkin tapahtuu. Pelasin häntä vastaan kerran ennen vuoden 2014 MM-kisoja harjoitusottelussa. Peli päättyi 1-1, De Vrij kertoi Corriere dello Sportille.
De Vrijiltä kysyttiin haastattelussa, onko Ronaldo kovin vastustaja, jonka hän on kohdannut. Tähän hollantilainen vastasi hieman yllättäen ei.
– Kovin vastustaja, jonka olen kohdannut on Kylian Mbappe, De Vrij ylistää PSG:n ja Ranskan maajoukkueen kultapoikaa.
Lähde: Sportskeeda
LUE MYÖS:
- Tavoitteena kaksi voittoa – vastassa Slovakia ja Latvia
- Pyhäinhäväistys edessä – MM-kisojen kruunu poistuu
- Kaksi selvillä, kaksi auki – Tappara ja KooKoo välieriin
- Kohutulokas kukisti legendan – hirmuiset pisteet
- Cityn supertähti lähtee
- Hattutemppujen ilta! Otteluvoitot tasan
- Putosiko Real Madrid kelkasta? Kaikki valtit Barcelonan käsissä
- Nyt se on varmaa – Florida ulos pudotuspeleistä
- AC Oulu murjoi Gnistanin Veikkausliigan avauksessa
- Mahtava nousu – ja takaisin kanveesiin