Iker Casillasia ei vaihtopenkki kiinnosta – legenda vaihtamassa maisemaa tammikuussa
Kuva: Getty Images
Portossa erinomaisesti esiintynyt maalivahtilegenda Iker Casillas putosi hiukan yllättäenkin vaihtopenkille kesken syksyn ja nyt näyttää vahvasti siltä, että ”San Iker” on jo tammikuussa suuntaamassa toisaalle.
Casillas ehti pelata syksyllä kymmenen ottelua varsin vakuuttavalla saldolla: seitsemän nollapeliä ja vain kuusi päästettyä maalia. Viime viikot Porton maalia on kuitenkin vartioinut José Sá ja Casillas on tehnyt tästä omat johtopäätöksensä.
A Bolan mukaan Casillas on jo tehnyt päätöksensä siirtyä muualle tammikuussa ja ilmoittaa asiasta seurajohdolle lähipäivinä.
Julkisuudessa ainakin Newcastlen manageri Rafael Benitez on ehtinyt jo aiemmin kertoa kiinnostuksestaan Casillasin hankkimiseen St James’ Parkille.
LUE MYÖS:
- NHL:n pudotuspelit alkavat
- Odotus päättyi – Coventry pääsi miljoonaliigaan
- Leijonille lottovoitto
- Ilves voitti Tapparan – perjantaina jyrähtää Kouvolassa
- Kahdeksan pelaajaa ”Club sadassa”
- Mestarien liigan välieräjoukkueet selvillä
- Otto Virtanen suuren äärellä – turpiin tuli, mutta ei hävettävää
- Takaisku – yksi vetonaula poissa
- Nouseeko Barcelona? Miten käy Liverpoolin?
- Nikola Jokicilta jälleen uskomaton kausi