Huuhkajien MM-karsintaryhmää täydennettiin
Kuva: Juha Tamminen
AS Trencinin puolustaja Juha Pirinen liittyy Bosnia-Hertsegovina- ja Ranska-otteluihin valmistautuvaan Huuhkaja-ryhmään. Pirinen pelasi viimeksi Huuhkaja-paidassa maaliskuussa Sveitsiä vastaan.
30-vuotias valkeakoskelaislähtöinen pelaaja on totuttu näkemään puolustuksen vasemmassa laidassa, mutta slovakialaisessa seurajoukkueessaan hän on pelannut myös keskuspuolustajana. Pirisen joukkueeseen liittymisen myötä Huuhkajien vahvuus marraskuun MM-karsintaotteluihin on 25 pelaajaa.
Huuhkajat kohtaa Bosnia-Hertsegovinan lauantaina 13.11. Zenicassa Suomen aikaa klo 16.00. Ranska saapuu Suomen vieraaksi Olympiastadionille MM-karsintojen lohkovaiheen viimeiseen otteluun tiistaina 16.11. klo 21.45.
Palloliitto tiedotti Pirisen liittymisestä ryhmään.
Huuhkajien MM-karsintoja voi seurata Elisa Viihde Viaplay -suoratoistopalvelun, V sport jalkapallo -kanavan, Nelosen ja Ruutu+ tilausta edellyttävän Ruutu -palvelun kautta.
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle