Huuhkajien keskikenttämies – debyytti Zlatania vastaan!
Kuva: Juha Tamminen
Huuhkajien monikäyttöinen keskikenttämies, Simon Skrabb, pohtii avauskauttaan Italian Serie A:ssa Palloliiton haastattelussa. Skrabb kertoo, että alku Italiassa toi vastaan melkoisen trion.
– Ensimmäiset kolme peliäni olivat Milania, Juventusta ja Napolia vastaan, joten olihan siinä aikamoinen alku, Skrabb kertoo Palloliiton verkkosivuilla.
– Omassa debyytissäni Zlatan vaihdettiin kentälle ja mietin, että selvä, tämä on sitten tällaista tästä lähtien. En valita, sillä tämä on todellakin unelmani, ja kaverit pitävät huolen siitä, että mitään keulimista ei pääse tapahtumaan.
Simon Skrabbin ja Jesse Jorosen edustama Brescia on sarjassa tukalassa tilanteessa. Putoaminen näyttää todennäköiseltä. Vaikka sarjatason kirjain vaihtuisi A:sta B:ksi, Skrabb jatkaa Bresciassa.
– Tulokset ovat olleet nousujohteisia paria viimeistä peliä lukuun ottamatta, pelataan kausi loppuun ja katsotaan sitten. Minulla on joka tapauksessa kolmen vuoden sopimus, enkä ole lähdössä mihinkään. Pysyn täällä, sillä haluan antaa takaisin luottamuksesta, jota seura on minulle osoittanut, Simon Skrabb sanoo Palloliitolle.
LUE MYÖS:
- Keski-Euroopan mäkiviikko päätökseen – suomalaismenestys jäi vaisuksii
- Manchester United antoi Ruben Amorimille potkut
- Jasmi Joensuu hyytyi Alpe Cermisin nousuun – Johanna Matintalo paras suomalainen
- Jasmi Joensuulle ensimmäinen voitto maailmancupissa
- Ruotsalaistähti varasti show’n NHL:n talviklassikossa.
- Jasmi Joensuu lähellä palkintopallipaikkaa
- Niilo Moilaselta väkevä onnistuminen Tour de Skillä
- Huippu-urheilua veloituksetta: Viaplay TV:n tammikuun kohokohdat huippufutiksesta snookeriin ja talvilajeista käsipalloon
- Niskaset parhaita suomalaisia Tour de Skillä
- Suomalaisten meno tahmeaa Tour de Skin avauksessa