Huuhkajakapteenilta suorat sanat: ”Oltiin paskoja tänään”

Huuhkajat koki sunnuntaina 0-2 (0-2)-tappion Unkarille Nations Leaguen lohkovaiheen viimeisessä ottelussa.
Huuhkajien kokoonpanossa oli useita muutoksia sitten Kreikka-ottelun. Sekoittivatko vaihdot Suomen pelin?
– Ei ollut siitä kiinni, oli kova jengi jalkeilla. Alisuoritettiin varsinkin ensimmäinen puoliaika. Pakko myöntää, että harmittaa, Paulus Arajuuri totesi Viafreen haastattelussa.
Huuhkajilta odotetaan voittamista myös kovissa paikoissa vieraskentillä. Sitä Huuhkajat haki sunnuntaina Unkarissa, mutta peli päättyi 0-2-tappioon.
– Ilman muuta, tiedetään miten niitä pystytään ottamaan. Se ei ole tämä tapa. Ei voi syyttää jätkiä asenteesta. Tänään ei vain toiminut se, mitä ollaan tehty hyvin koko Nations Leaguen ajan. Tehtiin hölmöjä virheitä. Ei ollut se Suomi mitä ollaan nähty. Harmi ettei pystytty antamaan parempaa tulosta meidän faneille. Pitää katsoa peiliin ja oltiin paskoja tänään, Huuhkajakippari totesi.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Florida jyräsi finaaliin
- Kasperi Kapanen sysäsi Dallasin kuilun partaalle
- Carolina piti finaalihaaveensa elossa – Sebastian Aho maalinteossa
- Lando Norris voittoon Monacossa
- Suomalaistähdet veivät Floridan jo voiton päähän
- Dallasille tappio – Roope Hintz loukkaantui
- Leijonien kisat päätökseen – MM-kisoissa jymy-yllätys
- Tottenham valloitti Eurooppa-liigan
- Leijonat päätti alkulohkon voittoisasti – puolivälierävastus selvillä
- Leijonat kaatoi Kanadan