Eva Wahlström kohtaa kaikki ammattilaisottelunsa voittaneen iskijän MM-ottelussa

Eva Wahlström puolustaa WBC-liiton ylemmän höyhensarjan MM-titteliään näillä näkymin helmikuussa britti Terri Harperia vastaan Englannissa.
Brittiläinen promoottori Eddie Hearn kertoi, että on päässyt yhteisymmärrykseen ottelun ehdoista Wahlströmin tiimin kanssa.
– Sopimusta emme vielä ole ehtineet allekirjoittaa, mutta suullisesti kyllä vahvistaneet hyväksymisemme tarjoukselle. Pienemmätkin yksityiskohdat oli toisessa sopimusversiossa korjattu toivomaamme muotoon, joten tällä viikolla asia varmaankin virallistetaan, neuvotteluissa Wahlströmiä edustanut Petri Paimander toteaa tiedotteessa.
Ottelu on suunniteltu helmikuun ensimmäiselle tai toiselle viikonlopulle.
Wahlströmin vastustaja Harper, 23, on otellut ammattilaisena yhdeksän kertaa voittaen kaikki ottelunsa. Hän on painoarvoltaan WBC:tä pienemmän IBO-liiton mestari. Wahlström on otellut 25 ammattilaiskamppailua, joista saldona on 22 voittoa, kaksi ratkaisematonta ja yksi tappio.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu
- NHL:n varaustilaisuuden varausjärjestys selvillä
- Suomalaisjoukkueiden ensimmäiset vastustajat eurokentillä selvillä
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin