El Clásicon jälkipyykki alkoi heti – jäikö Real Madridilta saamatta kaksi rankkaria?

Real Madrid nousi viime minuuteilla 1-1-tasapeliin Barcelonaan vieraana lauantaisessa La Ligan El Clásicossa, mutta jossittelemista madridilaisille jäi tästä huolimatta.
Jo aivan ottelun alkussa Barcan Javier Mascherano näytti rikkovan Lucas Vazquezia rangaistusalueella.
– Se näytti rankkarilta. Mascherano ja Real Madridin pelaaja taistelivat ja näytti siltä, että Madridin pelaaja kaadettiin ja [erotuomari] Carlos Clos Gomez oli väärässä, entinen erotuomari Andujar Oliver arvioi Radio Marcalle.
Mascherano oli toistamiseenkin valokeilassa Cristiano Ronaldon vaadittua rangaistuspotkua hyväkseen.
– Se oli erotuomarille erittäin vaikea nähdä, mutta TV-hidastuksista näkyy kuinka Ronaldon paidasta revitään hänen tavoitellessaan palloa, Oliver totesi.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa