Crystal Palacen belgialaistähti sivussa odotettua pidempään
Kuva: Getty Images
Crystal Palacen belgialaishyökkääjä Christian Benteken uutisoitiin jo aiemmin tässä kuussa kärsivän polvivammasta. Miehen piti kuitenkin palata piakkoin pelikentille. Nyt vamma on osoittautunut luultua vakavammaksi.
Crystal Palacen manageri Roy Hodgson kertoo Daily Mailin haastattelussa, että Benteken polvea yritettiin saada ensin kuntoon kuntoutuksella, mutta se ei riittänyt ja pelaaja joutui turvautumaan leikkaukseen.
– Kuntoutus ei toiminut. Näissä on aina se riski, että jos kuntoutus ei auta, tarvitaan leikkaus. Nyt sain kuulla, että leikkaus oli tarpeellinen, se suoritettiin ja Benteke on pitkään sivussa.
Benteken sairasloman arvioitu kesto on vuoden loppuun saakka. Benteke on pelannut lontoolaisten paidassa tällä kaudella neljä ottelua tekemättä yhtään maalia.
LUE MYÖS:
- Jokerit jysäytti kolme jättihankintaa – Teemu Turunen paljasti syyn siirrolleen
- Krista Tervo: surkea uutinen!
- Siirtomarkkinoilla jysähtää – Real Madrid tekemässä suomalaishankinnan
- Saga Vanninen: valtava muutos!
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Kuva: Minttu Räikkönen julkaisi herkän hääotoksen Instagramissa
- Real Madridin Thibaut Courtoisilta kovaa tekstiä entiselle seuralleen – ”Täällä taso on kovempi kuin Chelseassa”
- KHL-seuran hallitus kokoontui – Raimo Helmiselle potkut
- Liiga-seuralta karuja uutisia – kaksi tähtipelaajaa pitkään sivussa
- Louis van Gaal ylimielisenä: ”Meitä kritisoivat elävät menneisyydessä”
- Miksi Real Madridiin siirtynyt tähtiveskari joutui poistamaan tunteikkaan jäähyväiskirjeensä sosiaalisesta mediasta?
- Ratkaiseva shokkitappio liikaa: USA ulos MM-kisoista, valmentaja lähti
- Skandaali muhii Natalissa – Meksikolta hylätty kaksi maalia
- Yllätyskäänne: ”Uusi Zlatan” sanomassa ei Real Madridille
- Ahmed Musa katkerana Leicesterille – ”Halusin jäädä Englantiin”