Clevelandin tappioputki katkesi – LeBron James tehokkaana

Cleveland Cavaliers katkaisi maanantai-iltana neljän ottelun tappioputkensa NBA:ssa voittamalla Orlando Magicin lukemin 106-74.
Joukkueen tähtipelaaja LeBron James teki ottelussa 29 pistettä, joista peräti 16 ensimmäisellä neljänneksellä.
– En ollut tyytyväinen peliini viime viikolla. Kukaan muu ei saa kohdistettua minuun suurempia paineita kuin minä itse, James sanoi amerikkalaissivusto ESPN:lle viitaten Cavaliersin edellisviikon tappioputkeen.
James keräsi kehut Cavaliersin valmentajalta David Blattilta ottelun jälkeen. Hänelle Jamesin huippupeli ei tullut yllätyksenä.
– Hänen vaikutuksensa on laajaa. Hän voi vaikuttaa (peliin) kaikin tavoin. Hän teki niin ja ilmeisesti kaikki seurasivat perässä, Blatt sanoi.
LeBron James, 29, ilmoitti palaavansa täksi kaudeksi Cleveland Cavaliersin riveihin. Hän edusti seuraa vuodet 2003-10, jonka jälkeen hän hän siirtyi kausiksi 2010-14 Miami Heatin joukkueeseen.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Max Verstappen paalupaikalta Barcelonan kilpailuun
- Vegas aloitti NHL-finaalit selvällä voitolla
- Viaplaylla todellinen superviikonloppu – NHL-finaalit alkavat, F1, FA Cup ja paljon muuta
- Rajoja rikkovat urheilupodcastit tavoittavat ennätysyleisöjä
- Sevilla juhli Eurooppa-liigan voittoa
- Dallasin suomalaisille raju pettymys – Vegas tyrmäysvoitolla finaaliin
- Everton selvisi pälkähästä – Leicester ja Leeds putosivat
- Max Verstappen Monacon ruhtinas
- Max Verstappen Monacon GP:n paalupaikalle
- Bayern München dramaattisten vaiheiden jälkeen Bundesliigan mestariksi