Chelsea-tähti jakaa kiitosta kenkää saaneelle Jose Mourinholle – ”Olen sinulle paljosta velkaa”

Jose Mourinho sai eilen torstaina potkut Chelsean managerin paikalta joukkueen pelattua surkean alkukauden portugalilaisen alaisuudessa.
Chelsean alkukauden yksi näkyvimmistä alisuorittajista on ollut keskikenttämies Cesc Fabregas, joka ei ole yhdessä Nemanja Maticin kanssa onnistunut keskikentän keskustassa läheskään samalla tavalla kuin viime sesongilla, joka päättyi lontoolaisten mestaruusjuhliin Valioliigassa.
Mourinho pudottikin tällä kaudella Cescin useasti avauskokoonpanosta, mutta sekään ei motivoinut miestä parempiin esityksiin.
Vaikeasta kaudesta huolimatta Cesc on ilmaissut Twitter-tilillään kiitoksensa pois potkitulle managerille.
– Kiitos kaikesta, mitä olet tehnyt minun eteeni. Olen sinulle paljosta velkaa, ja me tulemme kaikki kaipaamaan sinua. Onnea tulevaisuuteen, lukee viestissä.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu