Camilla Richardsson loistovauhdissa

Camilla Richardsson oli loistovauhdissa Arabiemiirikuntien Ras al Khaimahin puolimaratonilla. Hän juoksi ennätyksensä 1.12.46, alitti kirkkaasti Pariisin EM-kisojen tulosrajan ja oli kilpailussa 14:s.
Kilpailun voitti Etiopian Ababel Yeshaneh ME-ajalla 1.04.31. Aiempi oli Kenian Joyciline Jepkosgein kolme vuotta sitten juoksema 1.04.51.
– Oli hyvä päivä juosta. Kisan puolivälissä innostuin juoksemaan pikkuisen liian kovaa ja se vähän kostautui lopussa. Sinne tuli sellainen kolmen ja puolen minuutin kilometri, kun muuten menin sellaista 3.25:n kilometrivauhtia ja allekin, Richardsson kertailee Suomen Urheiluliiton verkkosivuilla.
Annemari Kiekara oli viidestoista ja rikkoi EM-rajan ajalla 1.14.27. Kiekaralle se oli jo toinen kerta tänä vuonna, kun hän alitti Suomen Urheiluliiton EM-rajan 1.15.00. Laura Manninen oli kilpailussa 16:s ajalla 1.15.45.
Lähde: Yleisurheilu.fi
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu