Bayern München Leedsin tähtipelaajan kintereillä – Barcelona johtaa kilpailua
Kuva: Getty Images
Useiden eri lähteiden mukaan Bayern ja Barcelona ovat kiinnostuneita Leedsin tähtipelaaja Raphinhasta.
Barcelonan kerrotaan johtavan tällä hetkellä kilpailua ja aloittaneen neuvottelut Raphinhan siirrosta. Seura on tehnyt pelaajasta noin 35 miljoonan euron tarjouksen, kertoo Sport. Lehden mukaan miehestä ovat kiinnostuneita myös ainakin Valioliigan Chelsea, Liverpool ja West Ham.
Raphinha nousi lokakuussa ensimmäistä kertaa Brasilian A-maajoukkueeseen. Hän on tehnyt kuluvalla kaudella Valioliigassa yhdeksän maalia ja antanut kolme maalisyöttöä.
Näet Bundesliigan ottelut Elisa Viihde Viaplaysta sekä V Sportin kanavilta suomeksi selostettuna ja parhaaseen katseluaikaan.
LUE MYÖS:
- Keski-Euroopan mäkiviikko päätökseen – suomalaismenestys jäi vaisuksii
- Manchester United antoi Ruben Amorimille potkut
- Jasmi Joensuu hyytyi Alpe Cermisin nousuun – Johanna Matintalo paras suomalainen
- Jasmi Joensuulle ensimmäinen voitto maailmancupissa
- Ruotsalaistähti varasti show’n NHL:n talviklassikossa.
- Jasmi Joensuu lähellä palkintopallipaikkaa
- Niilo Moilaselta väkevä onnistuminen Tour de Skillä
- Huippu-urheilua veloituksetta: Viaplay TV:n tammikuun kohokohdat huippufutiksesta snookeriin ja talvilajeista käsipalloon
- Niskaset parhaita suomalaisia Tour de Skillä
- Suomalaisten meno tahmeaa Tour de Skin avauksessa