Barcelona-vahdin siirto varmistumassa? – ”Sivussa harjoituksista seuran luvalla”
Kuva: Getty Images
Barcelona harjoitteli tänään aamulla murskattuaan eilen La Liga -kauden avauksessaan Real Betisin 6-2. Yksi mies oli kuitenkin sessiosta sivussa.
Maalivahti Claudio Bravo ei harjoitellut Barcelonan mukana ja seura vahvisti asian laidan Twitter-tilillään.
– Claudio Bravo jätti harjoitukset väliin seuran luvalla. Mukana kuusi pelaajaa Barca B:stä, seura tviittasi.
Chilen maajoukkuemaalivahdin siirrosta Manchester Cityyn on liikkunut vahvoja huhuja. Päävalmentaja Pep Guardiola jätti Joe Hartin vaihtopenkille joukkueen Valioliigakauden avauspelissä Sunderlandia vastaan 13.8.
Guardiola pysyi kannassaan ja peluutti lauantaina jälleen Willy Caballeroa, kun City voitti Stoken 4-1. Luotsi totesi viikolla medialle, että Hart saa jättää seuran mikäli niin haluaa.
LUE MYÖS:
- Iivo Niskanen: mullistava uutinen!
- Erikoista! NHL:stä tuttu suomalaishyökkääjä teki pätkäsopimuksen SM-liigaseuran kanssa
- IS: Sisäpiiripaljastus Alisa Vainion vaietusta puolesta
- Cristiano Ronaldolta jättipaljastus: ura päättyy
- Aleksi Valavuori jysäytti yli miljoonan euron ilmoituksen – ”J*malauta mikä pommi”
- EM-kisat: Päivän suomalaiset 16.8. – Alisa Vainio lähtee suosikkina naisten maratonille
- Unelma kariutui – Veera Selänne joutui tekemään lopullisen ratkaisun
- Katso täältä SM-liigan ilmaisottelut kaudella 2026–27
- Kaukalossa kultaa takonut Tappara julkaisi synkkiä tietoja
- Ilona Mononen Ylelle: Se oli siinä!
