Asiantuntija tylyttää kovia minuutteja pelannutta NHL-pelaajaa: ”En usko, että kukaan haluaa häntä”

Kanadalaiskanava TSN:n asiantuntija Bob McKenzie ei povaa New York Islandersin maalivahdille Jaroslav Halakille hyvää tulevaisuutta.
Islanders komensi Halakin hiljattain farmiliiga AHL:ssä pelaavaan Bridgesport Sound Tigeriin. Sitä ennen slovakialaisvahti ehti torjua NHL:ssä 21 ottelua torjuntaprosentilla 90,4.
USA Todayn mukaan Islanders on halunnut myytä Halakin lokakuusta lähtien, mutta maalivahdilla on sopimus seuran kanssa myös ensi kaudesta. McKenzien mukaan Halakin perässä ei ole ketään, sillä sopimus on rahakas: tästä kaudesta Halak tienaa noin 4,5 miljoonaa euroa, ensi kaudesta noin 4,77 miljoonaa euroa.
– En usko, että kukaan haluaa häntä. En näe kenenkään ottavan hänen sopimustaan harteilleen. Joku pelaajakauppa voi olla edessä, mutta Islanders on yrittänyt sitä jo, McKenzie tylytti.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi