Argentiinan pelaaja avautui Messin tilasta – ”Hän näyttää surulliselta ja stressaantuneelta”
Kuva: Getty Images
Entinen Argentiinan maajoukkuepelaaja Pablo Zabaleta on huolissaanissan kuinka surulliselta ja stressaantuneelta Lionel Messi on näyttänyt Venäjän MM-kilpailuissa.
Messi epäonnistui rangaistuspotkussa avausottelussa Islantia vastaan ja oli näkymätön Kroatiaa vastaan Argentiinan toisessa ottelussa viime torstaina.
– Messi oli todella iloinen, kun pelasin hänen kanssaan vuonna 2012. Hän teki hattutempun Brasiliaa vastaan New Yorkissa ja pelasin koko ottelun hymyssä suin. Hänen kehonkielensä oli aivan päinvastainen Kroatia-ottelussa. Tämä huolestuttaa minua todella paljon, Zabaleta harmitteli.
– Säälin häntä siinä ottelussa. Hän ei ollut yhtään oma itsensä. En tiedä mitä hänen päässään liikkui. Hänellä on älyttömät paineet ja ihmiset olettavat liikoja.
Messin Argentiina kohtaa tämän päivän ottelussaan Nigerian kello 21:00.
Lähde: Espn
LUE MYÖS:
- Iivo Niskanen: mullistava uutinen!
- Erikoista! NHL:stä tuttu suomalaishyökkääjä teki pätkäsopimuksen SM-liigaseuran kanssa
- IS: Sisäpiiripaljastus Alisa Vainion vaietusta puolesta
- Cristiano Ronaldolta jättipaljastus: ura päättyy
- Aleksi Valavuori jysäytti yli miljoonan euron ilmoituksen – ”J*malauta mikä pommi”
- EM-kisat: Päivän suomalaiset 16.8. – Alisa Vainio lähtee suosikkina naisten maratonille
- Unelma kariutui – Veera Selänne joutui tekemään lopullisen ratkaisun
- Katso täältä SM-liigan ilmaisottelut kaudella 2026–27
- Kaukalossa kultaa takonut Tappara julkaisi synkkiä tietoja
- Ilona Mononen Ylelle: Se oli siinä!