Argentiinalle huolia – Marcos Rojolle tälli nilkkaan

Argentiinan perjantain harjoitukset toivat joukkueelle sekä lisää toivoa että uuden huolenaiheen. Ángel di María palasi pallollisiin harjoituksiin, mutta puolustaja Marcos Rojo joutui jättämään harjoituksen kesken.
Di Marían pelaaminen sunnuntaisessa finaalissa näyttää koko ajan todennäköisemmältä ja on Argentiinalle erittäin tervetullut uutinen. Sen sijaan Rojon osalta tilanne on päinvastainen. Erinomaisen turnauksen pelannut laitapuolustaja sai harjoituksissa kovan tällin oikeaan nilkkaansa ja joutui jättämään rupeaman sikseen.
Argentiina harjoittelee seuraavan kerran lauantaina siirryttyään finaalipaikkakunnalle Rio de Janeiroon ja molempien pelaajien tilanteesta saadaan tarkempaa tietoa viimeistään silloin.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu