Alvaro Morata keskeytti häämatkansa – siirto Manchester Unitediin lähellä?
Kuva: Getty Images
Real Madridin hyökkääjä Alvaro Morata on tosissaan siirtymässä Manchester Unitediin. Mies keskeytti häämatkansa ja palasi tiistaina Madridiin vauhdittaakseen siirtoa.
AS:n mukaan seurojen kesken väännetään vielä siirtokorvauksesta, mutta kaukana sopu ei enää ole. United on tarjonnut 74 miljoonaa euroa ja Real Madridin pyyntö on 85-90 miljoonaa.
Morata on selkeästi halukas palaamaan Jose Mourinhon alaisuuteen. Portugalilainen antoi hänelle mahdollisuuden debyyttiin Real Madridissa vuonna 2010 ja luottamus on molemminpuolinen.
AS:n mukaan Morata toivoo siirtoasioiden etenevän mahdollisimman nopeasti ja on sen jälkeen palaamassa tuoreen vaimonsa Alice Campellon kanssa häämatkaa. Seychelleille aikaa viettänyt pari on jatkamassa kuherruskuukauttaan Ibizalla, jonne Campello on jo matkannut.
LUE MYÖS:
- Eurooppa-liigan liigavaihe päätökseen
- Käsipallon EM-kisojen välieräjoukkueet selvillä
- Valtteri Bottas pääsi irti F1-testeissä
- Johanna Matintalo juhli ensimmäistä maailmancupin voittoaan
- Johanna Matintalo paras suomalainen sprintissä
- Naisten parisprinttikaksikko kolkutteli palkintopallisijoja
- Konsta Helenius taas pisteille
- LIV Golf täydentää Viaplayn golf-tarjontaa
- Suomen joukkueet maailmancupiin ja lentomäen
- Unitedista Manchesterin herra