Valioliigapelaaja haukkui Jürgen Kloppin idiootiksi

Liverpoolin ja West Bromwichin sunnuntain ottelu nosti esiin melkoisia jälkipuinteja. Ottelu päättyi 2-2, mutta tunteet kuohuivat pelin jälkeen.
Liverpoolin manageri Jürgen Klopp ei kätellyt WBA:n virkaveljeään Tony Pulisia pelin jälkeen, koska oli suivaantunut Craig Gardnerin taklattua kovaa Dejan Lovrenia. Lovren joutui jättämään kentän.
– En nähnyt häntä ottelun jälkeen, enempää en sano asiasta, koska haluan puhua vain jalkapallosta, Klopp selitti tapausta myöhemmin.
WBA:n laituri James McClean otti sen sijaan rajusti kantaa Kloppin käytökseen.
– Minulla on ollut kova kunnioitus Kloppia kohtaan, koska hän teki todella hienoa työtä Dortmundissa. Mutta ollakseni rehellinen, hänen täytyy olla hiukan idiootti. Hyvä käytös kuuluu asiaan, voitit tai hävisit, McClean palasi tapaukseen Liverpool Echon mukaan.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu
- NHL:n varaustilaisuuden varausjärjestys selvillä
- Suomalaisjoukkueiden ensimmäiset vastustajat eurokentillä selvillä
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin