Uutta tietoa NHL:n suomalaisveskarin tilanteesta – seuran GM:ltä helpottavia uutisia

Arizona Coyotesin suomalaismaalivahti Antti Raanta sai alaraajavamman 5. maaliskuuta Edmonton Oilersia vastaan pelatun NHL-ottelun alkulämmittelyssä.
Ennen loukkaantumista Raanta oli mainiossa vireessä. Hän oli voittanut Coyotesille edellisistä yhdeksästä pelaamastaan ottelusta peräti seitsemän.
Nyt Raannan pelikunto ja loukkaantumisen vakavuus on noussut suureksi kysymysmerkiksi. Kuinka paha loukkaantuminen oikeasti on?
Arizonan GM John Chayka laittoi jäitä hattuun huhumyllyn keskellä.
– Kyse ei ole rakenteellisesta vammasta, eikä ole huolta pitkäaikaisesta loukkaantumisesta, Chayka selvensi NHL.comille.
Raanta on ollut sivussa tositoimista neljä peliä putkeen. Hän oli luukkuvahtina, kun Coyotes otti sunnuntain ja maanantain välisenä yönä Suomen aikaa 1-0-voiton Vancouver Canucksista.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu