Tom Brady jälleen kohuotsikoissa! Häät ennen peliä – perään tappio heittopussijoukkueelle: ”Mitä on tapahtunut?”
NFL:n pelinrakentajalegenda Tom Brady on ryvettynyt kuluvan kauden aikana mitä erinäisimmissä kohuissa.
Bradyn ja tämän mallivaimo Gisele Bünchenin pitkä avioliitto kariutui taannoin. Julkisuudessa syyksi on kerrottu se, että 45-vuotias pelinrakentaja pyörsi viime kauden jälkeen tekemänsä lopettamispäätöksen.
Nyt pakkomielteisenä harjoittelijana tunnettu Brady on aiheuttanut uuden kohun osallistuttuaan entisen seuraomistajansa, New England Patriots -pamppu Robert Kraftin häihin vain reilua vuorokautta ennen nykyisen joukkueensa Tampa Bay Buccaneersin tärkeää runkosarjapeliä.
– Mitä on tapahtunut Tom Bradylle? Mies, joka oli täysin sekopää sen suhteen, miten valmistaudutaan. Hän oli valmis eroamaan (vaimostaan), koska haluaa edelleen pelata. Hän pitää ennen pelejä selibaattia, mikä johtaa avioeroon, mutta lähtee sitten käymään perjantaina entisen omistajan häissä, Unibetin NFL Green Zone -podcastin isäntä Mikko Koikkalainen päivittelee viikon jaksossa.
Bradyn joukkue hävisi sunnuntain ottelunsa selvänä altavastaajana pidettyä Pittsburgh Steelersiä vastaan lukemin 20-18.
Kuuntele koko podcast-jakso tästä.
LUE MYÖS:
- Iivo Niskanen: mullistava uutinen!
- Erikoista! NHL:stä tuttu suomalaishyökkääjä teki pätkäsopimuksen SM-liigaseuran kanssa
- IS: Sisäpiiripaljastus Alisa Vainion vaietusta puolesta
- Cristiano Ronaldolta jättipaljastus: ura päättyy
- Aleksi Valavuori jysäytti yli miljoonan euron ilmoituksen – ”J*malauta mikä pommi”
- EM-kisat: Päivän suomalaiset 16.8. – Alisa Vainio lähtee suosikkina naisten maratonille
- Unelma kariutui – Veera Selänne joutui tekemään lopullisen ratkaisun
- Katso täältä SM-liigan ilmaisottelut kaudella 2026–27
- Kaukalossa kultaa takonut Tappara julkaisi synkkiä tietoja
- Ilona Mononen Ylelle: Se oli siinä!
- Katso täältä SM-liigan ilmaisottelut kaudella 2026–27
- Tämä jos jokin on poikkeuksellista: Mestis-seuran uusi päävalmentaja on vasta 24-vuotias
- Susijengin jäljillä: Bilbao hiljeene
- ”Älykkyystaso = 0” – tenniksen kauhukakara Nick Kyrgios jatkaa muiden pelaajien lyttäämistä
- Pahasti itseään kolhinut englantilaislumilautailija vielä rinteeseen?
- St. Lousille tuplatappio – tahallinen vai ei?
- Iivo ja Kerttu Niskanen jäivät kauas kärjestä – ”Vähän vaikeampi päivä”
- Ilona Mononen Ylelle: Se oli siinä!
- Suomen U21-maajoukkue valittu kesäkuun turnaukseen – lähes koko joukkue Veikkausliigasta
- Ukkola: Mika ”Immu” Ilmén löi rahoiksi – näin paljon hän tienasi IFC-illalla