Teemu Pukille taas hattutemppu – ”Harmittaa, olisi ollut paikka neljänteenkin”

Kaksi ottelua neljän päivän sisällä ja kaksi hattutemppua – Huuhkajahyökkääjä Teemu Pukki on todellisessa mahtivireessä.
Pukki latoi kolme osumaa viikolla Herthan verkkoon Eurooppa-liigan karsinnoissa. Sunnuntaina sama tahti maalien osalta jatkui, mutta nyt tuloksena ”suomalaiskohtaamisessa” FC Midtjyllandia vastaan oli 3-3-tasapeli.
– Hattutempun jälkeen harvoin harmittaa, mutta nyt ottaa vähän myös päähän, Pukki totesi Palloliiton verkkosivuilla.
– Menetimme 3-1 johdon lopussa pariin vastustajan rankkariin. Jos olisi tullut kolme pistettä kolmen maalin lisäksi, ilta olisi ollut täydellinen.
Harmittamaan jäi voiton menettämisen lisäksi myös yksi hukattu paikka.
– Minulla oli vielä hyvä paikka tehdä neljäskin ja se olisi varmasti ollut voittomaali. Ikävä kyllä se ei enää mennyt sisään.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu
- NHL:n varaustilaisuuden varausjärjestys selvillä
- Suomalaisjoukkueiden ensimmäiset vastustajat eurokentillä selvillä
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin