Taas! Tapparan CHL-välierä siirtyy jo kolmannen kerran

CHL tiedottaa, että tiistaiksi pelattavaksi suunniteltu Tapparan ja Red Bull Münchenin välinen Champions Hockey Leaguen välierä on jouduttu siirtämään.
Joukkueiden piti alun perin kohdata tammikuun alussa kaksiosaisessa välierässä, mutta ne jouduttiin siirtämään Red Bull Münchenin koronatapausten vuoksi. Näin ollen välierä päätettiin pelata yksiosaisena pelinä Tampereella tiistaina 25.1.
Nyt Tapparan joukkueessa on todettu useita koronatapauksia ja koko joukkue on asetettu varotoimenpiteenä karanteeniin. Näin ollen tiistaiksi suunniteltu ottelu joudutaan siirtämään uudemman kerran.
CHL hakee yhdessä seurojen ja muiden asianomaisten kanssa ottelulle uutta ajankohtaa. Siitä tiedotetaan, kun lisätietoa on saatavilla.
CHL:n finaaliin on tiensä selvittänyt jo Rögle, joka voitti hallitsevan mestari Frölundan yhteismaalin 8-4. Finaali tullaan pelaamaan Röglen kotikentällä Ängelholmissa. Finaali pelataan 1.3.2022.
Lähde: CHL:n tiedote
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu
- NHL:n varaustilaisuuden varausjärjestys selvillä
- Suomalaisjoukkueiden ensimmäiset vastustajat eurokentillä selvillä
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin