Suomalaismies taustoittaa Joachim Löwin housupuuhia: ”Naisten vaikea ymmärtää, koska heillä ei ole penistä”
Kuva: Getty Images
Saksan päävalmentaja Joachim Löw varasti huomion sunnuntaina, kun hallitseva maailmanmestari kohtasi EM-avauksessaan Ukrainan ja otti 1-0-voiton.
Löw kuvattiin ottelun aikana työntämässä kättään housuihinsa ja nuuhkimassa housuissa käyneitä sormiaan sen jälkeen.
Sekös vasta käynnisti somekohun, jossa Löwin puuhat tuomittiin iljettäviksi ja sairaiksi. Myös suomalaisessa mediassa on ihmetelty Löwin tekoa.
Anonyyminä esiintyvä mies kertoi Me Naisille, mistä Löwin käyttäytymisessä saattaa olla kyse.
– Välillä muna saattaa olla housuissa huonosti. Se tuntuu epämukavalta, ja silloin sen asentoa on korjattava. Ymmärrän, että naisten voi olla vaikea ymmärtää, koska heillä ei ole penistä, mies kertoo.
Myös nuuhkimiseen löytyy selitys – ainakin jonkinnäköinen sellainen.
– Hän todennäköisesti vain halusi nuuhkaista, jäikö sormiin hajua tästä oikomistoimenpiteestä. Ehkä hän olisi mennyt pesemään kätensä, jos olisi huomannut hajua jääneen. Hän toimi tilanteessa siis ihan vastuullisesti. Huomasin, että hän piti pienen taktisen tauon ennen kuin nuuhkaisi. Hän teki virheen ajatellessaan, etteivät ihmiset yhdistä enää näitä kahta asiaa toisiinsa.
Myös suomalaismiehen vaimo vahvistaa teorian. Pariskunnalla on poikalapsi, joka harrastaa Löwin tavoin käsien tunkemista housuihin.
– Olen opettanut pojalle, että vaikka pippelin koskettelu on kivaa, sitä tehdään vain omassa rauhassa. Kun joskus näen hänen työntävän kättään housuihin ja muistutan tästä, poika ärtyy ja sanoo, ettei todellakaan kosketellut itseään, vaan ainoastaan korjasi pippelinsä asentoa, vaimo kertoo.
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- 80 miljoonan floppi saa väistyä – Chelsealle huippuhankinta: ”Unelmani käy toteen”
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Vatsatauti vaivaa Bayern-tähteä – Saksan maalivahti Manuel Neuer sivuun Italia-ottelusta
- AC Oulu palaa Veikkausliigaan – murskavoitto MP:stä sinetöi nousun
- Arsenal ja Liverpool jäivät nuolemaan näppejään – Saksan maajoukkuetähti PSG-paitaan
- Bäckström hajosi, Washington murtui
- Hymyltä viiltävä kuva-analyysi: Näin rallirakas Maisa Torpan rinnat ovat kehittyneet – katso topless-kuvat! (K-18)
- Italialaislehti paljastaa: Niklas Moisander kuittaa puoli miljoonaa euroa enemmän kuin Perparim Hetemaj!
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Ranskan avoimiin uusi valtias