Suomalaislegenda mukailee Zlatanin viestiä – ”Tulin alkoholin suurkuluttujana, poistuin alkoholistina”

Zlatan Ibrahimovic ilmoitti perjantaina sosiaalisessa mediassa virallisesti jättävänsä PSG:n kauden viimeisen pelin jälkeen lauantaina. Suomalainen futispersoona Atik Ismail mukaili tähteä omassa päivityksessään.
Zlatan Ibrahimovic jättää siis PSG:n lauantai-illan pelin jälkeen.
– Viimeinen pelini Parc des Princesillä huomenna. Tulin kuninkaana, lähdin legendana, ruotsalainen tviittasi.
Atik Ismail oli aktiiviurallaan muun muassa SM-sarjan paras maalintekijä kausilla 1978, 1979 ja 1982. Hänen ongelmansa alkoholin kanssa olivat tunnettuja, mutta nyt entinen hyökkääjä on ollut raittiina 26 vuotta. Yksi Ismailin seuraaja kommentoikin miehen päivitystä toteamalla, että hän lähti myös niin ikään ”kunkkuna ja legendana”.
Ismail on koko raittiina olonsa ajan kertonut menneestä avoimesti. Nykyisin hän toimii hoitoalalla ja on muun muassa kirjoittanut kirjoja jalkapallosta.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Juuse Saros pysäytti Sebastian Ahon Carolinan
- Dallasin suomalaiset vahvalla pelipäällä
- Aleksander Barkov Floridan sankari
- McLarenille kaksoisvoitto Kiinassa
- Lewis Hamilton sprinttikisan voittoon – Oscar Piastri paalulle
- Suomalaistähdet vahvassa maalivireessä NHL:ssä
- Jasmi Joensuu sprintticupin voittoon
- NHL sai uuden suomalaisen maalintekijän – Mikael Granlund maalivireessä
- NHL:ssä nähtiin suomalaisvahtien taisto
- Mikko Rantanen palasi Coloradoon – suomalaistulokas maalasi taas