Philippe Coutinho avoimena tulevaisuudestaan: ”En tiedä, jatkanko Barcelonassa”
Barcelonan keskikentän pelintekijä Philippe Coutinho on myöntänyt, ettei tiedä, missä hän jatkaa uraansa.
Barcan kaikkien aikojen kallein pelaajahankinta ei ole ollut Blaugranan paidassa parhaimmillaan. Se on saanut hänet epävarmaksi, vaikka Coutinholla on Barcan kanssa sopimus vielä neljästä seuraavasta kaudesta.
– En tiedä, jatkanko Barcelonassa, tammikuussa 2018 Barcelonaan Liverpoolista siirtynyt Coutinho kertoi medialle Marcan mukaan.
– Kukaan ei tiedä tulevaisuudesta, ja juuri nyt kekityn pelaamaan (maa)joukkueeni kanssa (Copa Americassa).
Manchester Unitediin Coutinho ei ainakaan ole siirtymässä. Sen Liverpoolia aiemmin edustanut brassi sanoi jo aiemmin.
On pidetty mahdollisena, että hän saattaisi siirtyä ranskalaismahti PSG:hen, jos seura myisi tämän maanmiehen Neymarin takaisin Camp Noulle. Coutinho olisi siis osa kauppaa, jotta Barca saisi kuluja alas Neymarin hankinnassa.
- Vuokatin Suomen Cup 2026: Ohjelma, aikataulu ja tv-lähetykset
- Venäjältä jättiyllätys: Aleksandr Bolsunov mukaan Suomeen
- Lehti: SM-liigaseura menettää kirkkaimman tähtensä
- Jukka Jalonen: Uusi työ maajoukkuekiekon parissa!
- Paluu SM-liigaan? UC: Kolme seuraa Jori Lehterän kintereillä
- Lähteet: SHL-seura jäi nuolemaan näppejään – Tommi Niemelä valitsi HIFK:n
- IS: HIFK neuvottelee Tommi Niemelän kanssa – erityinen side helsinkiläisseuraan
- Leijonien joukkue julki Suomen EHT:lle – mukana seitsemän ensikertalaista
- Marko Kauppinen löi nimet tiskiin – Pikkuleijonien joukkue julki viiden maan turnaukseen
- Viimeinen näyttöpaikka ennen MM-kisoja! Nuorten Leijonien joukkue julki