ManU-manageri myönsi tappion jälkeen: ”Olimme parempia Ronaldon kanssa”
Cristiano Ronaldo jätettiin penkille Manchester Unitedin ensimmäisessä Valioliigaottelussa Brightonia vastaan. ManU hävisi kotonaan 1-2 ja Ronaldo pääsi kentälle toisella jaksolla, kun United oli kahden maalin tappiolla.
Manageri Erik ten Hag myönsi, että joukkue pelasi paremmin silloin, kun Ronaldo oli kentällä. Ronaldo nousi paikalleen keskushyökkääjäksi, ja siihen asti paikalla pelannut Cristian Eriksen pudotti alemmas.
– Luulen niin. Oli selvää, että olimme toisella keskikentällä, kun Eriksen tuli alas ja Ronaldo kärkeen, ten Hag myönsi Sky Sportsille.
Ronaldon kauteen valmistautuminen on ollut vajaa, sillä hän ilmoittautui harjoituksiin perhesyihin vedoten huomattavan myöhään.
– Se (Ronaldon kunto) vie aikaa. Sitä ei voi pakottaa. Hän on harjoitellut noin viikon ja hänen on tehtävä lisää päästäkseen kuntoon. Tämä peli auttaa häntä 35-40 minuutin verran. Nyt edessä on taas viikko ja hän on parempi ensi viikolla, ten Hag sanoi. ManU kohtaa tällä viikolla lauantaina Brentfordin.
Valioliiga näkyy Elisa Viihde Viaplayssa V Sportin kanavilla.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Uusi vapaa urheilukanava Viaplay TV aloittaa lähetykset tällä viikolla
- Erling Haalandin maalivire sai jatkoa
- Liverpool palasi voittojen tielle
- Hiihdon Suomen Cup starttasi Vuokatissa
- Viaplay Talvi starttaa Vuokatin Suomen Cupilla
- Liverpoolin tuskalle jatkoa – nyt tuli lähtöpassit cupista
- Toronto nousi voiton päähän World Seriesin voitosta
- Leevi Meriläinen loisti Ottawan maalilla
- Lando Norris nousi MM-sarjan kärkeen
- Liverpoolille jälleen tappio