”Hän on aina nauttinut siellä” – Philippe Coutinho palaamassa Valioliigaan?

Brasilialainen keskikenttämies Philippe Coutinho kuului muutama vuosi sitten Liverpoolin avainpelaajiin. Siirto Barcelonaan osoittautui kuitenkin virheeksi ja nyt Coutinho haikailee takaisin Valioliigakentille.
Coutinho ei missään vaiheessa onnistunut lunastamaan paikkaansa ”Barcassa” ja tämä kausi lainalla Bayern Münchenissä ei juuri paremmin sujunut sekään. Bayern on tuskin näin ollen missään nimessä käyttämässä 120 miljoonan euron osto-optiotaan.
Barca haluaa kuitenkin ehdottomasti päästä Coutinhosta eroon ja katseet ovat ainakin pelaajalla tiukasti paluussa Valioliigaan.
– Coutinho oli innoissaan paluusta Valioliigaan. Hän on aina nauttinut olostaan siellä ja rakasti pelaamista siellä., Coutinhon neuvonantajiin kuuluva Kia Joorabchian sanoi Sky Sportsille.
– Uskon että olisi ihastunut jos voisi pelata jälleen Valioliigaa.
- Kaapo Kähkönen torjui San Joselle makoisan voiton
- Maastohiihtomaajoukkueet nimetty MM-kisoihin – mukana myös yllätyksiä
- Roope Hintz iski maalin – Aleksander Barkov loukkaantui
- Harry Kane teki historiaa Tottenhamin kaataessa Manchester Cityn
- Suomen viestijoukkueet eivät yltäneet palkintosijoille Toblachissa
- Aleksander Barkov juhli tähdistöottelun voittoa
- Pukin Norwich menetti asemiaan Championshipissä
- Suomalaishiihtäjät kaukana kärjestä
- Everton yllätti Arsenalin – Liverpoolille paha tappio
- Chelsean miljoonahankinnat eivät auttaneet – vaikeudet Valioliigassa jatkuvat